Ludogorets e shqetësuar mbi situatën e koronavirusit në Itali, mund të shtyhet ndeshja me Interin

Ludogorets e shqetësuar mbi situatën e koronavirusit në Itali, mund të shtyhet ndeshja me Interin

Situata alarmante në Itali, më saktësisht në rajonin e Lombardisë që si qendër ka Milanon, për shkak të koronavirusit ka bërë që klubi i Ludogorets ti drejtohet UEFA-s për një informacion të saktë mbi zhvillimin e ndeshjes me Interin ditën e enjte, që vlen për fazën e 1/16 të Europa League.

Klubi ka shprehur shqetësimin se duke qenë se drejt Milanos do të udhëtojnë 600 tifozë bullgar ndeshja të shtyhet. Kujtojmë se sot janë ndërprerë katër ndeshje në Seria A për shkak të alarmit që ka shkaktuar virusi dhe numrit të lartë të të prekurëve.

Ende nuk dihet nëse ndeshja do të shtyhet apo ajo, por gjasat më të shumta janë që ajo të zhvillohet në një qytet tjetër.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

'Vllaznia ka lojtarët më të mirë në Superligë', Migen Memelli para ndeshjes me kryesuesit: Kemi tre rikthime, na penalizon kalendari

'Vllaznia ka lojtarët më të mirë në Superligë', Migen Memelli para ndeshjes me kryesuesit: Kemi tre rikthime, na penalizon kalendari