Lufta në Ukrainë/ Rritet numri i anijeve ruse në Detin e Zi, Kiev: Frikë për sulm masiv raketor

Lufta në Ukrainë/ Rritet numri i anijeve ruse në Detin e Zi, Kiev: Frikë për sulm masiv raketor

Qyteti i Kievit ndihet nën presion nga sulmet e mundshme të trupave ruse pasi është shtuar numri i anijeve në detin e Zi. Kjo çon në frikën e një vale të re sulmesh raketore kundër territorit ukrainas. Për këtë fakt është shkruar edhe në rrjetet sociale të  Komandës Operative të ushtrisë ukrainase për jugun e vendit.

"Ndër dhjetë anijet janë dy aeroplanmbajtëse sipërfaqësore Kalibr. Mund të lëshohen gjithsej 16 raketa. Përgatitjet për sulme raketore janë evidente. Nuk përjashtohet një sulm masiv raketor me avionë”, shkruhet në postim. Më pas vjen një apel për ukrainasit "të mos injorojnë sinjalet paralajmëruese të sulmit ajror, të qëndrojnë vigjilentë dhe të kujdesshëm".


Lajmi kryesor:

Mbahet në Kiev samiti BE-Ukrainë, Michel: E ardhmja juaj është në union! Zelensky: Nisni negociatat e anëtarësimit këtë vit


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët