Luiza Gega dhe Franko Burraj kampionët e Shqipërisë në Atletikë, spikasin Tirana dhe Vllaznia

Luiza Gega dhe Franko Burraj kampionët e Shqipërisë në Atletikë, spikasin Tirana dhe Vllaznia

Luiza Gega

Për dy ditë me radhë në pistën e stadiumit "Elbasan Arena" u zhvillua Kampionati Kombëtar i Atletikës, me pjesëmarrjen e sportistëve më të mirë në vend, që janë pjesë e skuadrave të ndryshme.

Në këtë event nuk pati surpriza, teksa Luiza Gega u shpall atletja më e mirë në kategorinë e femrave, teksa për meshkuj ishte sportisti i Vllaznisë Franko Burraj që mori medalje të arta.

Në renditjen e ekipeve për femra spikati Tirana, që la pas Skënderbeun si edhe Teutën. Te meshkuj ekipi më i mirë doli Vllaznia, ndërsa në vendin e dytë Skënderbeu dhe më pas Partizani. Pengesë në këtë event gjatë ditës së dytë u bënë rreshjet e shiut, çka shtynë garën me disa orë dhe nuk lejuan garuesit të jepnin më të mirën në pistë.

Meshkuj

Renditja ekipore: Tirana 175 pikë, Skënderbeu 113 pikë, Partizani 38 pikë

Atleti më i mirë: Franko Burraj (Vllaznia)

200m Franko Burraj (Vllaznia), 21”25  

400 mFranko Burraj (Vllaznia), 48”60

Femrat

Renditja ekipore: Vllaznia 183 pikë, Skënderbeu 69 pikë, Teuta 27 pikë

Atletja më e mirë: Luiza Gega (Tirana)

3000m/p, Luiza Gega (Tirana), 9’36”58

10000m, Luiza Gega (Tirana), 35’49”53

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Plagosi me thikë një 28-vjeçar në Kukës, identifikohet autori! Policia në kërkim të tij

Plagosi me thikë një 28-vjeçar në Kukës, identifikohet autori! Policia në kërkim të tij