Lukaku s'ndalet në stërvitje, ul në tokë mbrojtësin dhe shënon supergol! Gëzojnë tifozët e Romës (VIDEO)

Lukaku s'ndalet në stërvitje, ul në tokë mbrojtësin dhe shënon supergol! Gëzojnë tifozët e Romës (VIDEO)

Goli i Lukakut

Romelu Lukaku ka gëzuar tifozët e Romës. Sulmuesi i tyre ka shënuar një supergol nga grumbullimi me kombëtaren e Belgjikës, duke treguar se është rrugës për të kapur formën optimale dhe për të ndihmuar klubin e Serie A në objektivat sezonalë.

Sulmuesi ka marrë një pasim në përgatitjet e "Djajve", teksa pas kontrollit të bukur ia ka dalë që të lërë në vend shokun e skuadrës në mbrojtje me 'biçikletë', për një gol që po bën xhiron e medieve në Europë.

Duket se firma me Romën e ka qetësuar sulmuesin, që kaloi një verë me të vërtetë të nxehtë mes "telenovelës" për të ardhmen e tij të re. Kujtojmë se për kualifikueset e Euro 2024, Belgjika luan me Azerbajxhanin në transfertë më 9 shtator dhe pret Estoninë tre ditë më vonë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Grabitet një argjendari në Kamëz, autori merr bizhuteritë dhe arratiset

Grabitet një argjendari në Kamëz, autori merr bizhuteritë dhe arratiset