Lëreni Moikom Zeqon të vdesë!

Moikom Zeqo

Mbrëmë kur ti barkderr te vila jote në Gjirin e Lalëzit po i kërkoje kuzhinierit personal të tjerë karkaleca deti dhe verë të bardhë Prosecco, edhe zemra e Moikom Zeqos po i kërkonte oksigjen për gjakun e saj mushkërive të studiuesit.
Kuzhinieri yt nuk përtoi dhe ta solli porosinë, ndërsa mushkëritë e lodhura të Moikomit të pafuqishmë u tkurrën, u nxinë dhe bashkë me zemrën vdiqën aty brenda gjoksit të euriditit të njohur.
Teksa ktheheshe sot në Tiranë ti barkderr, mësove nga valët e radios së makinës tënde të shtrenjtë për vdekjen e Moikomit e pasi njoftove miq e shokë të tjerë të sërës tënde hipokrite, u lëshuat me ngushëllime formale në rrjetet sociale e media me qoka dhe dokra. Pa arritur mirë te shkallët e zyrës, biznesit, dhe vesit tënd një tjetër lajm goditi kasabanë:
-Moikom Zeqo u ngjall!
Studiuesi i antikitetit, i mesjetës, i letërsisë dhe i historisë së një vendi të vogël me lavdi të madhe i kishte kërkuar 2 minuta leje vdekjes, vetëm 2 minuta leje sa të pështynte në fytyrë këta kodoshët e qeverisë dhe opozitës e pastaj do shtrihej i vdekur përsëri.

Dhe si për çudi mortja ia kishte plotësuar dëshirën.
Ej milet, nëse pasditen e së hënës së 15 qershorit 2020 Tirana njomet nga pikëza të lagura, nuk është shi, nuk janë as lotë...
Ti mos e merr çadrën me vete, le ta marrin hipokritët!

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hiqen koalicionet parazgjedhore?

Komento

Komente

 • edi: 16/06/2020 13:29

  U prefsh ne Paqe ,ashtu si ta donte Zemra Amen

  Përgjigju
 • Hinglateri: 15/06/2020 17:34

  Ngushellime Moikop

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Eurostat jep të dhënat krahasuese për rajonin: Shqiptarët jetojnë më gjatë, por janë më të varfër dhe po lindin më pak