Macron nën shënjestër, pas sulmit në teatër i vihet zjarri restorantit të ‘tij’

Emmanuel Macron nuk gjen paqe. Sot në pasdite presidenti francez mësoi për zjarrin e rënë në një nga restorantet e tij të preferuar në Paris.

Sipas policisë keqbërësit fillimisht kishin theyr xhamat e restorantit dhe më pas i kishin vënë zjarrin duke shkruar gjithashtu në trotuar me shkumës fjalët, ‘Për Macron’.

Policia, e cila nga ana e saj ka nisur hetimet, deklaroi se dyshimet fillestare bien mbi Jelekët e Verdhë, disa mijëra prej të cilëve sot marshuan në veri të kryeqytetit, duke brohoritur si zakonisht parulla anti Macron, kundër policisë dhe Reformës së Pensioneve.

Vetëm disa orë më parë, Kreu i shtetit transalpin kishte rrezikuar të sulmohej nga një grup demonstruesish, ndërsa ai ishte duke ndjekur një shfaqe teatrale në "Bouffe du Nord", në shoqërinë e gruas së tij.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Armët që sjellin vrasje! A duhen ndëshkuar më ashpër poseduesit e tyre?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sherr në Shkodër, 50 vjeçari dhunon fqinjën dhe e fut nën gomat e makinës