Macron-Ramës: E admiroj rrugën që ka bërë vendi juaj, jeni më shumë se europianë

 

Presidenti francez Emmanuel Macron në konferencën për shtyp me kryeministrin Edi Rama ka vlerësuar punën që ka bërë Shqipëria në rrugëtimin drejt Bashkimit Europian.

“Sa e admiroj rrugën që ka bërë vendi juaj, për miqësinë, për ndjenjat shumë të thella europiane. Do thoja ndoshta edhe më shumë se europiane. Ne i kushtojmë rendësi kësaj, jeni ju, jemi ne, marr janë të veçanta dhe kjo falë punës së përbashkët”, tha Macron.


Lajmi kryesor:

Rama vizitë zyrtare në Paris, Macron: Këshill Francë-Shqipëri për Inovacionin! Kryeministri: Presim krahëhapur gjithçka vjen nga ju


SI.E./S.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani