POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Majlinda Bregu nxit europianët: Shkoni në Tiranë se nuk do zhgënjeheni, mikpritëse dhe plot ngjyra

Majlinda Bregu

Nga Sarajeva ku ka nisur zyrtarisht punën si Sekretare e Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka zgjedhur të promovojë Tiranën. Përmes një video-mesazhi, zonja Bregu tregon atmosferën e ngrohtë që ofron kryeqyteti, mikpritjen dhe mundësitë e shumta të argëtimit për vizitorët.

"Këtë të diel ju japim një shtysë, një paraqitje të shkurtër, një fraksion, nga ndjesia dhe shija që të jep Tirana e mrekullueshme, mikpritëse dhe plot ngjyra!

Në këtë pjesë të botës, Tirana është qyteti që nuk fle kurrë, – A e ndjeni këtë?

Përgatituni dhe ejani të shijoni Tiranën, më vonë do të përgëzoni vetën për vendimin e marrë. Kjo video u realizua nga Bashkia e Tiranës”, shkruan Majlinda Bregu.

Teksa i fton të huajt të vizitojnë kryeqytetin shqiptar, Bregu vazhdon: “50 hijet e Tiranës. Dhe s’keni pse prisni një jetë për ta vizituar”.

Video e publikuar në rrjetin social "Facebook" nga Majlinda Bregu

d.ba./al.sp./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Ela: 21/01/2019 12:44

    Po cfare ti shikosh Tiranes, ca pallate dhe kazanat e plehrave???? Ku jane vendet qe turistat ti shikojne, apo vetem kafet moderne??? Dhe shume e shume ???????

    Përgjigju