Makarona spageti me salçiçe nga zonja Albana

Makarona spageti me salçiçe

Përbërësit:

  • 1/ 2 pako makarona
  • 200 gr salçiçe
  • Vaj ulliri
  • Kripë

Përgatitja:

Vendosim ujë të vlojë me pak kripë dhe 1 lugë vaj ulliri. Ndërkohë presim salçiçet në 2-3 pjesë. Tek salçiçet ngulim pjesë pjesë makaronat dhe i vendosim të ziejnë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Leverkusen thyen rekordin e Bayernit dhe sheh nga titulli, Bologna është për Champions

Leverkusen thyen rekordin e Bayernit dhe sheh nga titulli, Bologna është për Champions