Lezhë, makina përplas 14-vjeçarin, i intubuar niset me urgjencë për në Tiranë

Një 14-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë teksa po lëvizte me biçikletë pasi është përplasur nga një makinë në rrugën që lidh Rrilen me fshatin Mylte në Lezhë, ndërsa makina qe e përplasi atë ka përfunduar jashte rruge në një kanal.

Adoleshenti është dërguar në gjendje të rëndë drejt Spitalit të Traumës i intubuar.

Drejtuesi i mjetit Gjovalin Gjeta 28-vjeç, fatmirësisht nuk mori lëndime dhe u shoqërua në komisariat për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Sipas policisë nga të dhënat paraprake bëhet me dija se Gjeta ka qënë duke lëvizur me shpejtësi duke e marrë para disa metra 14-vjeçarin.

E.K/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Akuzat e SHBA, Kina kundërpërgjigjet nga Moska: S’kemi pasur gisht në krizën e Ukrainës, s’kemi furnizuar kurrë asnjë palë

Akuzat e SHBA, Kina kundërpërgjigjet nga Moska: S’kemi pasur gisht në krizën e Ukrainës, s’kemi furnizuar kurrë asnjë palë