Belgjikë, makina shtyp turmën e njerëzve të mbledhur në rrugë për festë, 6 të vdekur, 37 të plagosur

Belgjikë, makina shtyp turmën e njerëzve të mbledhur në rrugë për festë, 6 të vdekur, 37 të plagosur

Pamje nga vendi i ngjarjes

Një festë karnavalesh në një fshat të La Louviere në Belgjikë është kthyer në një skenë krimi, ku të paktën 6 veta humbën jetën dhe 37 të tjerë u plagosën, mes të cilëve 10 janë në gjendje të rëndë. Gjatë kohës që rrugët ishin mbushur plot ku të paktën 150-200 person po festonin, një makinë ka hyrë me shpejtësi mes turmës së njerëzve duke i shtypur ato.

Rasti sipas autoriteteve nuk është akt terrorist, por mbetet ende e paqartë se çfarë motivi ka pasur personi që shkaktoi këtë tragjedi. Në pranga u vunë dy persona 33 dhe 31 vjeç nga Belgjika.

Fatmirësisht mes viktimave nuk ka fëmijë apo të mitur. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit