'Mallkimi' për PSG-në/ Në 20 vitet e fundit, askush në Champions League nuk e ka tronditur shtyllën më shumë se francezët

'Mallkimi' për PSG-në/ Në 20 vitet e fundit, askush në Champions League nuk e ka tronditur shtyllën më shumë se francezët

Skuadra e PSG-së

Eliminimi i Paris Saint Germain në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve vështirë se mund të fajësohet për ndonjë gjë tjetër përveç mungesës së saktësisë në momentet kyçe para portës.

Skuadra e PSG krijoi një 'mal' me mundësi në të dyja ndeshjet dhe nga këndvështrimi i PSG-së, ndeshja kundër Dortmundit do të mbetet në histori për faktin e pabesueshëm që PSG goditi gjashtë herë shtyllën në të dyja ndeshjet.

Në ndeshjen e parë në Dortmund, Borussia i mbijetoi për mrekulli goditjeve të Bradley Barcola dhe Kylian Mbappe, por ishte edhe më keq dje në Paris, pasi lojtarët e PSG-së goditën katër herë kornizën e portës.

Në pjesën e parë, gjuajtja e Uarren Zaire-Emery u ndal nga shtylla e portës dhe më pas Kylian Mbappe, Nuno Mendes dhe së fundi, por jo më pak e rëndësishmja, gjuajtja e Vitinha, panë drejt qiellit të dëshpëruar.

Korniza e portës e shpëtoi Dortmundin në të gjitha momentet vendimtare të lojës dhe PSG-ja i dha lamtumirën Ligës së Kampionëve me 12 goditje në portë, gjë që nuk i ka ndodhur asnjë skuadre tjetër në kompeticion që nga sezoni 2003-04.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Java e fundit e Kuvendit, PS e opozita në limite për ndryshimet e Kodit Zgjedhor! Palët ende në diskutime

Java e fundit e Kuvendit, PS e opozita në limite për ndryshimet e Kodit Zgjedhor! Palët ende në diskutime