'Mami a do të vdes?' Nëna tregon përjetimin më të keq të jetës, djalin 5-vjeçar të prekur nga COVID-19 (FOTO)

Foto nga Alfie

Një nënë nga Mbretëria e Bashkuar ka postuar në Facebook se si po e përjeton prekjen e djalit të saj 5-vjeçar nga COVID-19.

Lauren Fulbrook ka përshkruar të gjitha smptomat e djalit të saj që në momentin para se t’i bëhej testi.

Ajo i ka bërë të gjithëve thirrje që të qëndrojnë në shtëpi derisa të kalojë kjo situatë, ndryshe do të përjetojë vuajtjet që po kalon ajo tani.

Lauren e përshkruan si situatën më të keqe që mund të kaojë një nënë, të kesh fëmijën sëmurë e të mos bësh dot asgjë.

Postimi i Lauren:

Faleminderit të gjithëve për fjalët e tyre të dashura dhe dëshirat e mira dhe mbështetjen e madhe.

Alfie ka filluar të përmirësohet ngadalë tani.

Unë nuk dua të shqetësoj asnjë person me postimin tim, vetëm që njerëzit të kuptojnë se sa e rëndësishme është të izoloheni aty ku është e mundur dhe të ndjekin distancimin shoqëror nëse duhet të dilni etj. Faleminderit përsëri dhe të qëndroni të sigurt.

Coronavirus nuk është shaka. Ju lutemi ndaloni së lëvizuri, pasi nuk do të rrezikoni vetëm jetën tuaj, por të gjithë të tjerët thjesht sepse dëshironi të shkoni në pijetore, ose në një restorant ose mendoni se ju duhen 7 pako me 24 rrotulla tualeti.

 Zoti e di, se si një familje pozitive Covid-19 kam parë efektet që ka.

 Më është dashur të shikoj djalin tim të vogël 5-vjeçar të shkojë që të mos lëvizë, të mos hajë, mezi të pijë apo urinojë.

Temperatura e tij shkonte nën 40 dhe niveli më i lartë të saj ishte 42.3, gjë që i shkaktonte të vjella, unë e shikova atë duke patur halucinacione dhe duke qarë nga dhimbja e kokës.

E dërgova në në spital me  ambulancë, ku më pas e futën në izolim, më vonë i bënë testin dhe u konfirmua  pozitiv .

 Ai shtrihej në shtratin e spitalit dhe më pyeti nëse do të vdiste, ma trishton zemrën kur niveli i sheqerit në gjak ishte vetëm 3.7, ritmi i tij i frymëmarrjes ishte 18-20 dhe rrahjet e zemrës së tij ishin 180, djersiste dhe dridhej, i merrej fryma.

Të jesh nëna e tij dhe të mos jesh në gjendje të bësh asgjë për të ka qenë një nga përvojat më të këqija të jetës sime.

Prandaj ju lutem, thjesht qëndroni për pak kohë, kështu që çfarë nëse nuk mund të bëni të gjitha gjërat tuaja normale, sa më shpejt të gjithë bëjnë distancimin shoqëror, aq më shpejt do të marrë fund.


Lajmi kryesor:

Ulet numri i viktimave në 24 orët e fundit në Itali dhe i të infektuarve për të katërtën ditë radhazi, 3 mijë euro gjobë dhe 5 vite burg kush shkel masat!


E.D./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?×

Lajmi i fundit

John

A ju uroi miku juaj Edi Rama që mposhtët Covid-19? Ja si përgjigjet Nora Malaj