Manchester City s’e fal Aston Villa-n, realizon tre gola për tre pikë

Manchester City s’e ka disktuar fitoren në javën e 10 të Premier League pasi ka mposhtur me shifrat 3-0 Aston Villa-n në ‘Etihad Stadium’. Citizines e mbyllën pjesën e parë me porta të paprekura, ndërsa në fraksionin e dytë arritën menjëherë të kalonin në avantazh.

Në minutën e 46 Rahem Stërling arriti që t’I kalonte mes këmbëve topin portierit kundërshtar, ndërsa 20 minuta më pas De Bruyne dyfishoi rezultatin. Pak çaste më pas emrin në listën e shënuesve e shënoi edhe Ikay Gundogan.

Pas 10 ndeshjesh në Premier League Manchester City renditet në vendin e dytë në kuotën e 22 pikëve, 3 më pak se Liverpool që nesër luan kundër Tottenham dhe që ka një ndeshje më pak.

Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?

×

‘Ngec’ garancia sovrane për fasonët, deri tani vetëm 1 përfitues, refuzojnë bankat! Humbjet e eksportuesve më të thella me euron që bie