Manchester United vijon me zhgënjimet, Everton i merr pikë në 'Old Traford'! Solskjaer lë në stol Ronaldon dhe Pogban

Manchester United ka vazhduar me ulje-ngritjet në Premier League edhe në javën e 7 të kampionatit. ‘Djajtë e kuq’ pas humbjes në shtëpi kundër ‘Aston Villa-s’ sot nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 1-1 kundër Evertonit edhe pse kaluan të parët në avantazh.  

Në ‘Old Traford’ të besuarit e Solskjaer zhbllokuan ndeshjen në fundin e pjesës së parë me Martial, ndërsa trajneri kishte zgjedhur që sfidën ta niste pa Ronaldon, Pogban dhe Sanchon. Gjithsesi goli i francezit nuk ishte i mjaftueshëm që Manchester United të dilte më pikë të plota nga ky takim pasi në minutën e 65 Townsed barazoi shifrat për Everton.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Escobar mbërrin sot në Tiranë, takohet me Bashën e Ramën! Axhenda e zyrtarit të lartë amerikan