Manovra të rrezikshme dhe drift në mes të qytetit, në rrezik kalimtarët! Nis hetimi për 2 të rinj në Lezhë

LEZHË- Dy të rinj në Lezhë, kanë rrezikuar jetën e kalimtarëve në rrugë duke bërë manovra të rrezikshme dhe drif në mes të qytetit me makina. Identifikimi i tyre u bë nga policia e Lezhës, pasi këto momente, i kishin regjistruar dhe i kishin publikuar në rrjetet sociale.

Menjëherë  policia ka bllokuar 2 automjetet dhe për secilin prej drejtuesve ka vendosur masën administrative prej 40.000 lekësh. Gjithashtu ndaj tyre ka nisur hetimi për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, drejtuesit e mjeteve, K. F., 25 vjeç dhe E. B., 22 vjeç, banues në Ishull Lezhë.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Qiell i kthjellët, por temperatura të ulëta , mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme