z

Maqedoni e Veriut/ Shkon në 201 numri i të prekurve me COVID-19, 24 raste të reja gjatë 24 orëve

Foto ilustruese

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 24 raste të reja me COVID-19.

Sipas ministrit Filipç, në Shkup janë paraqitur 15 raste të reja, në Kumanovë 4, Dibër 2, Ohër 1, Shtip 1 dhe Tetovë 1.

Sipas të dhënave të fundit numri i të prekurve në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 201 dhe në  mesin e të infektuarëve ka edhe mjekë, policë dhe ushtarë.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Javë e përgjakshme, a duhet të ketë një ligj më të ashpër për vrasjet?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Roma e Kumbullës e nis me 1 pikë Seria A, Dortmund s'e llogarit kundërshtarin në Bundesligë