Marash Kumbullën e kërkojnë në Gjermani, gati 7 milionë euro për Romën

Marash Kumbullën e kërkojnë në Gjermani, gati 7 milionë euro për Romën

Marash Kumbulla

Marash Kumbulla është dëshirë e Hamburg FC në Bundesligën 2 gjermane. Agjenti francez Lucas Karminitana ka thënë për mediet se për mbrojtësin e Kombëtares ka interes nga disa skuadra gjermane, mes tyre edhe Hamburg.

I huazuar te Sassuolo, 24-vjeçari në fundin e majit do rikthehet te Roma dhe e pret një verë e nxehtë me Shqipërinë në Euro 2024 dhe merkatoja e transferimit.

Deri në 7 milionë euro pritet të ofrojë Hamburg për Kumbullën, teksa edhe sezonin e ri Hamburg sërish do jetë pjesë e ligës së dytë gjermane, pa mundur të ngjitej në elitë.

“Gjithçka varet nga trajneri, por Kumbulla ka mjaft oferta nga jashtë. Disa skuadra të Bundesligës dhe Bundesligës 2 janë të interesuara. Hamburgu është njëra prej tyre dhe është gati të ofrojë për kartonin e lojtarit 5-7 mln euro”, tha ndërmjetësi Lucas Karminitana.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Përgatituni/ Sot dita më e nxehtë e qershorit, temperaturat deri në 41 gradë Celcius

Përgatituni/ Sot dita më e nxehtë e qershorit, temperaturat deri në 41 gradë Celcius