Mariupol: Rusët vrasin civilë në rrugë dhe i fotografojnë, kështu mburren me ‘fitoret’ e tyre

Mariupol: Rusët vrasin civilë në rrugë dhe i fotografojnë, kështu mburren me ‘fitoret’ e tyre

Mariupoli një nga qytetet më të shkatërruara nga lufta, po vijon të bombardohet pa pushim nga rusët. Historitë që vijnë nga ky qytetet janë nga më të tmerrshmet.

"Okupatorët rusë kanë organizuar një ‘operacion pastrimi’ midis civilëve", kështu deklaroi në Telegram këshilltari i kryetarit të bashkisë, Petr Andryushchenko.

“Ky është një kërkim për ‘nazistët’. Në procesin e ‘pastrimit’, pushtuesit nuk hezitojnë të vrasin civilë në rrugë, dhe më pas të bëjnë fotografi, duke u mburrur për ‘fitoren’”, ka thënë ai.


Lajmi kryesor:

Kolona ushtarake ruse prej 12 km drejt Kharkiv! SHBA: Urdhri për të vrarë civilë, nga Putin! Kuleba: Gjermania e Franca s’lejuan anëtarësimin e Ukrainës në NATO në 2008, sot vuajmë pasojat


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

A do t'i zhvendosë Rusia armët bërthamore taktike në Bjellorusi?

A do t'i zhvendosë Rusia armët bërthamore taktike në Bjellorusi?