Marrëveshja, Gaiani e Lazimi: Hapa
pozitiv për legalizimn e dokumenteve

Marrëveshja, Gaiani e Lazimi: Hapa<br />pozitiv për legalizimn e dokumenteve
TIRANE - Një tjetër marrëveshje që lehtëson shërbimet konsullore për legalizmin e dokumenteve është nënshkruar mes ambasadorit Italian Massimo Gaiani dhe drejtorit të postës shqiptare Majlind Lazimi.
 
Nënshkrimi u bë pas evidentimit të rezultateve pozitive që u shënuan me marrëveshjen 21 nëntorit të vitit të shkuar mes ambasadës italiane dhe Postës Shqiptare mbi shërbimet konsullore për legalizimin e dokumenteve.
 
Marrëveshja plotësuese i jep vlere bashkëpunimit me përkthyesit e betuar te njohur nga Ministria e Drejtësisë shqiptare, të cilët kanë depozituar firmën pranë Ambasadës së Italisë, dhe Institutit Italian të Kulturës ne Tirane dhe nxjerr në pah shërbimin e kryer në favor të qytetarëve shqiptarë e italianë, e që siguron qartësi më të madhe në afatet e nevojshme.

Redaksia online
(f.m/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy gjimnazistë që pinë drogë flasin për Report Tv: E nisëm me shokët, na largon stresin! Një cigare e blejmë nga 5 deri në 10 mijë lekë të vjetra

Dy gjimnazistë që pinë drogë flasin për Report Tv: E nisëm me shokët, na largon stresin! Një cigare e blejmë nga 5 deri në 10 mijë lekë të vjetra