Marrëveshja e detit në Hagë, Rama: Do respektojmë Kushtetutën dhe ligjin

Marrëveshja e detit në Hagë, Rama: Do respektojmë Kushtetutën dhe ligjin

1671715628_finalprojekt.00044904.Still005.jpg

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat nga Derviçani foli dhe për çështjen e detit dhe bisedimet që ka bërë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Kreu i qeverisë u shpreh se do të respektojnë Kushtetutën dhe ligjin.

“Është një proces që e dikton një procedurë kushtetuese dhe ligjore, të cilën ne e respektojmë germë për germë”, deklaroi Rama.


Lajmi kryesor:

Mitsotakis viziton minoritetin grek në Shqipëri: Shqipëria të respektojë të drejtat tuaja! Rama: Pakica kombëtare, urë lidhëse në marrëdhëniet mes dy vendeve tona


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Tifozët e Kombëtares parakalojnë autobusin e Serbisë, i tregojnë simbolet kuqezi (VIDEO)

Euro 2024/ Tifozët e Kombëtares parakalojnë autobusin e Serbisë, i tregojnë simbolet kuqezi (VIDEO)