Marrëveshja e ekstradimeve me Spanjën në fuqi nga 16 marsi, burime: Pas 'Bosit' të Porcelanosës dhe drejtorit të Ujësjellësit, në kërkim dhe 80 shqiptarë

Marrëveshja e ekstradimeve me Spanjën në fuqi nga 16 marsi, burime: Pas 'Bosit' të Porcelanosës dhe drejtorit të Ujësjellësit, në kërkim dhe 80 shqiptarë

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë

TIRANË- Marrëveshja e ekstradimeve Shqipëri-Spanjë në fuqi nga 16 marsi teksa burime për Report Tv bëjnë me dije se janë në kërkim 80 shqiptarë.

Brenda 3 ditëve janë arrestuar në Shqipëri 7 të kërkuar nga Spanja, me tyre Nikolin Janina, pronari i Porcelanosës si edhe Drejtori i Ujësjellësit të Kurbinit, Alfred Prodani.

2 rastet e para ishin në 16 mars, ku bëhet fjalë për 2 të arrestuar në Kukës dhe Vlorë.

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A i përballoni dot pushimet e verës me rritjen e çmimeve?×

Lajmi i fundit

John

Sot i vendosën eksploziv në garazhin e hotelit në Sarandë, historia përsëritet për drejtorin e FSDKSH- së! Një vit më parë tritol në tarracë