Martesë në spitalin COVID/ Çifti kurorëzon dashurinë e tyre në repartin e kujdesit intensiv (Video)

E kishin planifikuar mbajtjen e dasmës së tyre në Qershor por pas infektimit me COVID-19 ata u detyruan ta zhvillojnë atë në spital, në repartin e terapisë intensive.  Çifti 31-vjeçarja Elizabeth Kerr dhe Simon O’Bryan, 36, u pranuan në spitalin “Milton Keyns” të Britanisë së Madhe më 9 janar pasi patën një përkeqësim të shëndetit.

Infermierët në një spital ishin ata që organizuan ceremoninë, pasi çifti kishte frikë.  Atyre iu sigurua një tortë dhe stafi mjekësor  morën një licencë për të kryer ceremoninë. Për fat të mirë, të sapomartuarit kanë filluar të rikuperohen që nga dasma e tyre e improvizuar.

Historia e tyre është edhe njëherë shënje që dashuria mes çiftit arriti të mposhtë edhe COVID-19.

S.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një vit pandemi/ A mendoni se qeveria e ka menaxhuar mirë situaten e COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Njihuni me parashikimin e yjeve për ditën e sotme