Masakër në fermë, katër fëmijë dhe tre të rritur gjenden të vdekur në Australi

Masakër në fermë, katër fëmijë dhe tre të rritur gjenden të vdekur në Australi

Policia australiane në vendin e ngjarjes

Shtatë persona janë gjetur të vdekur në një krahinë të Australisë Perëndimore, sipas policisë vendase. Trupat e katër fëmijëve dhe tre të rriturve janë zbuluar në qytetin e Osmingtonit rreth 280 km nga qyteti i Perthit.

Autoritetet bëjnë me dije se dy armë zjarri janë gjendur në vendngjarje. Ende nuk është zbuluar shkaku i ngjarjes së rëndë pavarësisht armëve të gjetura në vendngjarje. Nëse provohet të jetë vrasjë në masë, do të ishte më e rënda në Australi që prej masakrës së ishullit të Tasmanisë në vitin 1996 ku humbën jetën 35 persona. Sipas autoriteteve, viktimat janë rezidentë të pronës ku u gjetën të pajetë.

er.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Bullgari, sondazhet nxjerrin fitues partinë Gerb! Partia e ish kryeministrit Kiril Petkov, renditet e dyta

Zgjedhjet në Bullgari, sondazhet nxjerrin fitues partinë Gerb! Partia e ish kryeministrit Kiril Petkov, renditet e dyta