Masat antiCOVID, dezinfektohen rrugët dhe institucionet arsimore në Fier

Bashkia Fier nuk ka ndalur dezinfektimin e institucioneve arsimore apo rrugëve kryesore në bazë të një plani të hartuar nga Drejtoria e pastrim gjelbërimit.

Kjo bëhet për të garantuar shëndetin e nxënësve, të personelit mësimdhënës, ashtu dhe kopshteve.

Kjo për shkak edhe të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19 në Fier. Por kujdesi është shtrirë edhe në rrugët kryesore të qytetit, pikërisht aty ku ka më shumë  popullim më shumë lëvizje.

Mbasditen e sotme nëpërmjet një makinerie bashkohore për të tilla raste, bashkia Fier ka nisur dizenfektimin e rrugëve nga Qendera Kryesore e qytetit, rrugët kryesore si dhe në pedonale .

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarja e Kavajës, sipas jush si do të jenë ditët e fundit të fushatës elektorale?

Komento

Komente

  • Alfred: 28/02/2021 18:32

    Ne shqiperi jan shume parti..me shume se 3 nuk duhen

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kush janë patronazhistët e vërtetë që bëjnë presion mbi zgjedhësit?!