Mashtronte qytetarët duke u premtuar kupona karburanti, arrestohet 54 vjeçari në Lezhë! I dënuar nga gjykatat e 4 qyteteve në vend (EMRI)

Mashtronte qytetarët duke u premtuar kupona karburanti, arrestohet 54 vjeçari në Lezhë! I dënuar nga gjykatat e 4 qyteteve në vend (EMRI)

Foto ilustruese

Një 54 vjeçar i shpallur në Lezhë i shpallur në kërkim për mashtrim, është arrestuar ditën e sotme. Në pranga ka rënë Gëzim Prenga, i cili kishte mashtruar qytetarë në qytete të ndryshme të vendit duke u marrë shuma parash me premtimin që do t’i pajiste me kupona për blerje karburanti me çmim të favorshëm.

Ndaj tij rezultonin aktive 4 masa sigurie “Arrest me burg”, të caktuara nga gjykatat Lezhës, Krujës, Tiranës dhe Durrësit, për veprën penale “Mashtrimi”, pasi dyshohet se gjatë periudhës kohore 2021-2023, u ka marrë para që variojnë në vlerat nga 30.000 - 120.000 lekë të rinj.

Pas verifikimeve të bëra, rezultoi se 54 vjeçari kishte precedentë të mëparshëm penalë në e fushën e qarkullimit rrugor, në atë të organizimit të kundërligjshëm të lojërave të fatit si dhe po për veprën penale të mashtrimit.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • treshi: 15/03/2023 15:29

    Ky eshte djali tezes se Pirin Pukjanit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Meta tregon pse u nda me Monika Kryemadhin: Marrëdhëniet tona u krisën pas djegies së mandateve! Ndjesë fëmijëve e prindëve të mi

Meta tregon pse u nda me Monika Kryemadhin: Marrëdhëniet tona u krisën pas djegies së mandateve! Ndjesë fëmijëve e prindëve të mi