Mat/ I riu dhunon xhaxhanë, në banesë i gjejnë granata dhe fishekë

Mat/ I riu dhunon xhaxhanë, në banesë i gjejnë granata dhe fishekë

Provat materiale të sekuestruara në banesën e 20-vjeçarit

MAT - Një ngjarje e rëndë është parandaluar mbrëmjen e djeshme në fshatin Drita të Matit. 20-vjeçari Klajdisjan Kurti ka qenë duke dhunuar xhaxhain e tij 58-vjeçar, P.K.

Menjëherë shërbimet e policisë mbërritën në vendngjarje rreth orës 8 të mbrëmjes dhe bënë të mundur përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit i cili mund të kishte pasoja për jetën.

Menjëherë u arrestua 20-vjeçari, ndërsa më pas u ushtrua kontroll në banesën e tij, ku u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 34 copë fishek, 2 granata, 8 ndezëse granatash, 1 qytë dhe 1 krehër arme.

'Si rezultat i ndërhyrjes së menjëhershme,  u bë e mundur përshkallëzimi i mëtejshëm i këtij konflikti, si dhe arrestimi i autorit të dyshuar, shtetasit K.K., 20 vjeç, banues në fshatin Drita, Mat. Gjatë kontrollit të banesës së 20-vjeçarit, iu gjetën të fshehura dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 34 copë fishek, 2 granata, 8 ndezëse granatash, 1 qytë dhe 1 krëhër arme.', njofton policia.

Sakaq, materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë së Dibrës.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Gjyqtarja e Pukës Flutura Hoxha ankimoi vendimin e KPK për shkarkimin nga detyra, KPA e lë në fuqi

Gjyqtarja e Pukës Flutura Hoxha ankimoi vendimin e KPK për shkarkimin nga detyra, KPA e lë në fuqi