Mbappe dhe Vinicius, Real Madrid fiton 1-2 në Vigo dhe barazon Barcelonën në krye të La Ligas! Rekord nga Modric

Vinicius Junior

Real Madrid ka vuajtur në Vigo, por ia ka dalë të marrë tri pikë me vlerë dhe pas fitores 1-2 kundër Celtas ka barazuar në krye të La Ligas Barcelonën me 24 pikë, paçka se katalanasit kanë një ndeshje për të luajtur.

Në "De Balaidos" sfida e javës së dhjetë u hap me golin e Kylian Mbappe pas 20 minutave lojë. Një pasim nga Camavinga u kontrollua bukur nga francezi që me të djathtë nga jashtë zone shënoi një gol spektakolar.

Të besuarit e Ancelottit "u drodhën" në minutën e 51-të kur Suedberg barazoi ndeshjen. Duhej e 66 minutë që Modric të dhuronte një pasim për Vinicius, me yllin e ekipit që shënoi dhe i dha tri pikë "Galaktikëve". Ndërkohë rekord për Luka Modric, që bëhet lojtari më i vjetër që ka luajtur për Real Madridin me 39 vite e 40 ditë mbi shpinë.

Barcelona dhe Real Madrid ndajnë kreun me 24 pikë, ndërsa djemtë e Hansi Flick luajnë të diel në shtëpi kundër Sevillas.