Tragjike në Devoll, fëmija 2-vjeçar pi raki dhe humb jetën! Mbërrin i vdekur në spital

Tragjike në Devoll, fëmija 2-vjeçar pi raki dhe humb jetën! Mbërrin i vdekur në spital

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e kësaj të premte në Devoll. Fëmija 2 vjeçar nga fshati Sul ka ndërruar jetë pasi piu aksidentalisht raki.

Nga të dhënat e para dhe deklarimet e stafit mjekësor, dyshohet se fëmija ka humbur jetën pasi ka konsumuar aksidentalisht një sasi pije alkoolike (raki), nga një shishe që familjarët e kishin lënë në banesë. Mësohet se fëmija ka parë shishen me raki dhe e ka ngatërruar me ujin. Nga konsumimi i rakisë mund t’i jenë shkaktuar probleme në rrugët e frymëmarrjes dhe ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • LORA: 27/05/2022 16:05

    Prinder te papergjegjshem, qe nuk e meritojne te kene femije. Keqardhje per vogelushin e pafat.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Rama: Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, jo thjesht të shkëlqyera në parim por edhe më produktive në terren

Rama: Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, jo thjesht të shkëlqyera në parim por edhe më produktive në terren