Mbesa e Flamur Topit lexon librin e gjyshit të saj: Shpresojmë që korona të zhduket me ardhjen e verës

Mbesa e mjekut dhe gazetarit Flamur Topi ashtu si fëmijët e tjerë, i ka kaluar ditët e saj të izolimit në shtëpi, duke lexuar libra.
Por, gjatë këtyre ditëve kur informacioni është shumë i rëndësishëm ajo nuk po lexon libra për fëmijë, përralla me princesha apo me heronj imagjinar, por librin e gjyshit të saj, i cili jep informacione për viruset.
"Le të shpresojmë që edhe koronavirus ashtu si Sars dikur, të zhduket me ardhjen e verës, të pësojë disfatë të plotë dhe ne fëmijët e të rriturit të kalojmë pushime verore plot gëzim e hare" shkruan vogëlushja.


Lajmi kryesor:

Nga 'Moj e bukura Arbëri'...artistët interpretojnë vargje të ndiera, fëmijët mesazhe: Me ardhjen e verës, gjithçka do të mbarojë!


D.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë