Mbeti i plagosur nga atentati në Milot, Ylli Brahimi: S'kam konflikte! Nuk e di kush janë autorët! Në lëvizjet e fundit nuk vura re asgjë të dyshimtë

Ylli Brahimi, 46-vjeçari që mbeti i plagosur në atentatin e Milotit, ka mohuar të ketë konflikte pas marrjes në pyetje nga hetuesit, duke mos dhënë ndonjë ndihmë në avancimin e hetimeve për zbardhjen e ngjarjes së rëndë.

I pyetur 10 ditë pas atentatit në Spitalin e Traumës, për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore, Brahimi ka deklaruar se nuk ka asnjë ide kush mund të jenë autorët e dyshuar të breshërisë së plumbave të derdhur drejt tij dhe viktimës Klisman Preçi. Të vetmet detaje që Brahimi ka rrëfyer para hetuesve janë ato të lëvizjeve të fundit, tek të cilat sipas tij nuk ka vërejtur asgjë të dyshimtë, përfshirë këtu edhe prani në afërsi të personave të tjerë që mund ta kenë vëzhguar. Dy plumba e kapën 46-vjeçarin, një në mushkëri dhe një tjetër në kofshë.

Hetimet për ngjarjen kanë ngecur për shkak të mungesës së provave, ndërsa DVR-ja e kamerave të sigurisë në zonë është sjell për ekspertizë në Tiranë për të zbuluar nëse është fikur enkas për të mbuluar ngjarjen, apo ka qenë e fikur që më herët. Ylli Brahimi dhe Klisman Preçi u qëlluan me breshëri plumbash kallashnikovi gjatë mbrëmjes së 22 korrikut, kur po ktheheshin në banesat e tyre në Milot me një makinë të blinduar.

Klisman Preçi dhe Ylli Ibrahimi rezultojnë të dy me precedentë të mëparshëm penal. 46-vjeçari Ylli Brahimi nuk është një emër i panjohur për policinë. Në vitin 2003, ai ishte dënuar për trafik droge, ndërsa i kishte shpëtuar një atentati vetëm një vit më parë. Ndërsa Klisman Preçi, i cili mbeti i vdekur, i shpëtoi një atentati në maj të këtij viti, ku ishte bashkë në makinë me Blerim Preçin.

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tani: 02/08/2022 22:14

  Si paska mundesi fig kamrat hap deren e Makines vet super e blindume vetem rraketa e demto as tritoli ska ci ben ky ka dasht me i be loj atij precit e ka hap deren e ja kan fut dhe ktij dhe ka frig me tregu do largohet jasht shtetit tani ky eshte lonjaxhi ka marr ne qaf tjetrin

  Përgjigju
 • Eli: 02/08/2022 15:25

  Ylli ha buk vec..nuk ja fut kwrrkuj,vec ja fusin ktij te shkretit...hahahahah!mos ba ma gola e mos nxirr ma njerz se sta fal kush...

  Përgjigju
 • Zefi: 02/08/2022 14:42

  O debila dhe bleni makina ne blindume Dhe dilni jashte nga frika kur ju gjuajne!!! A keni tru ne koke apo varja!? Te kishin nejt ne makine asnje gervishtje sdo kishit Se asaj makine si ben gje plumbi dhe as mina poshte, Vetem ndonje rrakete anti tank mund ta ndal. Po ju smerrni vesh, vetem harxhoni lek kot Dhe bleni makina qe sja dini vleren as kuptimin. Po meqe ske probleme me njeri, mos rri shume me ato qe kane probleme se ndoshta te ngatrrojne prap here tjeter.

  Përgjigju
 • Njoni: 02/08/2022 14:30

  Ky osht cuni maj mir në zonen e kurbinit. Ekan ngatrru me ndonje qeroz tjeter. Se jon shtu shum qerozat. E qerozi qerozit i ngjan. Hahaha

  Përgjigju
 • Mos u merzit: 02/08/2022 13:52

  As mos trego. E treta e verteta

  Përgjigju
 • Laro vlores: 02/08/2022 13:19

  Ti alamet djali kushedi do jen ngatarruar

  Përgjigju
  • Vin: 02/08/2022 13:28

   Ahhhaha ky as mizen se ngacmon aq i urt esht.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Kthjellime dhe vranësira, sërish reshje shiu gjatë ditës së sotme

Kthjellime dhe vranësira, sërish reshje shiu gjatë ditës së sotme