Mbi 800 mijë euro drogë nga Shqipëria, arrestohet zyrtari i lartë maqedonas, në aksion dhe DEA Amerikane

Mbi 800 mijë euro drogë nga Shqipëria, arrestohet zyrtari i lartë maqedonas, në aksion dhe DEA Amerikane

Policia maqedonase, në bashkëpunim edhe me Agjencinë Amerikane në luftën kundër narkotikëve DEA, në një operacion anti-drogë në rrugën Pletvar-akavadar, ka sekuestruar 500 kilogram marijuanë.

Mësohet se droga në vend ka hyrë nga Shqipëria, ndërsa po të dilte në treg doga e sekuestruar kap vlerën e mbi 800 mijë eurove.

Gjatë aksionit është arrestuar edhe kryeshefi i policisë në Prilep, ndërsa operacioni po vijon akoma në disa qytete, Prilep, Manastir, Rosoma e Kavadar,/Alsat

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura