Mbledhja e PD-së për përjashtimin e Berishës zgjati deri në mesnatë, anëtarja e Kryesisë zbulon arsyen! (S'ka të bëjë me debatet)

Një nga debatet që është përfshirë sot PD është mbi arsyet se përse vendimi për përjashtimin e Sali Berishës nga partia si edhe pezullimi 19 të tjerëve, është marrë në një mbledhje të orëve të vona. Anëtarja e Kryesisë, Taulanta Jupi ka zbuluar në 'Studio Live' arsyen.

"Ndërpremë mbledhjen se disa do të shkonin në studion, kjo tregon se nuk bëjmë mbledhje pa kuorum, erdhën nga ora 11 dhe vazhdoi deri në 2:30. Ka pasur mendime të  ndryshme, por ishim të gjithë që duhet të dënonim dhunën, që PD nuk ishte ajo që pamë atë ditë. Mendime ndryshe dhe diskutime rrodhën, t'i përjashtonim si bllok, apo lloj distancimi, për ata kolegë si Aldo psh", tha Jupi.


Lajmi kryesor:

Protesta e 8 janarit/ Jupi: Më fluturuan xhama e gurë para fytyrës! Pezullimi i mbështetëse të Berishës, kohë për të reflektuar! Bumçi: S'kishte dhunë! Tërhiqemi përkohësisht nga marrja e selisë


B.K./AV/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në Greqi, një varkë fundoset, tjetra përplaset me shkëmbin! Vdesin 17 vajza emigrante

Tragjedi në Greqi, një varkë fundoset, tjetra përplaset me shkëmbin! Vdesin 17 vajza emigrante