Mbledhje deri në 4 të mëngjesit për të ardhmen e Koeman, Barcelona prek fundin në Champions, Pirlo i preferuari i Laportës

Mbledhje deri në 4 të mëngjesit për të ardhmen e Koeman, Barcelona prek fundin në Champions, Pirlo i preferuari i Laportës

Trajneri i Barcelonës Koeman

Humbja e dytë radhazi e Barcelonës në Champions mund t’i kushtojë pankinën trajnerit Ronald Koeman. Katalanasit u mundën nga Benfica 3-0 në Lisbonë dhe rrezikojnë seriozisht eliminimin që në fazën e grupeve. Situata në klub është nga më të vështirat dhe ai që do ta pësojë pritet të jetë tekniku holandez.

Presidenti Joan Laporta pas ndeshjes ka shkuar në dhomat e zhveshjes dhe ka inkurajuar lojtarët ku trajneri nuk ka qënë i pranishëm. Më pas Laporta dhe drejtuesit e tjerë kanë zhvilluar mbledhje urgjente deri në orën 4 të mëngjesit. Ende nuk ka ndonjë komunikim për shkarkimin ose jo të trajnerit por mësohet se Laporta nuk kërkon që të nxitohet. Megjithatë mediat spanjolle zbulojnë se numri një i klubit katalanas po mendon për pasuesin e holandezit Koeman.

Tre janë kandidatët për t’u ulur në pankinën e Barcelonës. Xavi, Roberto Martinez dhe Andrea Pirlo. Madje për këtë të fundit thuhet se është i preferuari i presidentit Laporta./ Përgatit Andi Kapxhiu

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Ukraina: Sulmi i digës, akt terrorist! Të mblidhet OKB për sanksione të tjera ndaj Rusisë

Ukraina: Sulmi i digës, akt terrorist! Të mblidhet OKB për sanksione të tjera ndaj Rusisë