Mbrëmjet me muzikë, rikthehet jeta e natës në Shëngjin

Zgjatja e orarit të muzikës ka rikthyer jetën e natës në Shëngjin. Pushues vendas e të huaj i kalojnë mbrëmjet nën tingujt e muzikës popullore, duke shijuar atmosferën verore.

Pas perëndimit të diellit shëtitorja e plazhit është e tejmbushur e më pas pushuesit u bashkohen mbrëmjeve muzikore në lokalet e zonës.

Muzika popullore shqiptare është ajo më e preferuara e që po tërheq vëmendjen e tyre.

"Ky orar nuk pengon asnjë dhe vetëm gëzon më shumë pushuesit", u shpreh një pushues.

"Muzika është e shkëlqyer, njerëzit kanë nevojë për muzikë", tha një tjetër.

"Muzika e mirë, pritja  emirë, gjithçka fantastike", u shpreh një pushues.

"Duhet të zgjatet dhe më shumë orari i muzikës, njerëzit kanë nevojë të argëtohen", shtoi një tjetër pushues.

Infrastruktura, pastërtia dhe bukuria e plazheve e kanë kthyer Shëngjinin në një nga destinacionet turistike më të pëlqyera nga vendas e të huaj, e këtë e dëshmon numri i pushuesve i cili gjatë viteve të fundit ka ardhur gjithnjë në rritje.

 

/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Nesër ndeshja Partizani-Tirana, ja rrugët që do të bllokohen

Nesër ndeshja Partizani-Tirana, ja rrugët që do të bllokohen