Mbreti Charles dhe Camilla organizojnë darkën e Krishtlindjeve, Meghan Markle dhe princ Harry do qëndrojnë në SHBA

Mbreti Charles dhe Camilla organizojnë darkën e Krishtlindjeve, Meghan Markle dhe princ Harry do qëndrojnë në SHBA

Familja mbretërore

Mbreti Charles III dhe gruaja e tij Camilla do të mirëpresin shumë të afërm në Kështjellën Ëindsor të martën në mbrëmje për një darkë gala me receta tradicionale me rastin e Krishtlindjeve, por Meghan Markle dhe princ Harry nuk do jenë pjesë e festës.

Lajmi për darkën e Charles vjen vetëm disa orë pasi Pallati Buckingham konfirmoi se mbreti, Camilla dhe pjesa tjetër e familjes mbretërore do të kalojnë Krishtlindjet në Sandringham për herë të parë në tre vjet. Charles dhe Camilla do të festojnë ditën e Krishtlindjes në ish-pronën e mbretëreshës së ndjerë në Norfolk.

Pas tre viteve shumë të vështira për shkak të Covid-19, familja mbretërore do të takohet sërish për një mbledhje tradicionale që do të përfshijë një darkë luksoze, por sipas mediave të huaja, Meghan dhe Harry kanë vendosur të qëndrojnë në SHBA, ndoshta edhe për shkak se Meghan nuk ndihet e qetë në praninë e familjes mbretërore, bazuar çfarë ka thënë në dokumentarin e Netflix.

Dhjetëra anëtarë të familjes mbretërore pritet të marrin pjesë, nga Princesha Anne tek Duka dhe Dukesha e Ëessex. Princi Edëard dhe vajza e tij Louise do të jenë gjithashtu të pranishëm. Darka para Krishtlindjeve zakonisht mbahet çdo vit në Pallatin Buckingham të mërkurën para Krishtlindjes, pak para se monarku të niset për në Sandringham për sezonin festiv.

Për shumë vite, mbretëresha e ndjerë priti familjen e saj në Pallatin Buckingham, me mbledhjen e fundit që u zhvillua në vitin 2019, muaj para pandemisë.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Ja sa ka kushtuar fustani që ka veshur Bora Zemani në dasmën e Klea Hutës dhe Elgit Dodës

FOTO/ Ja sa ka kushtuar fustani që ka veshur Bora Zemani në dasmën e Klea Hutës dhe Elgit Dodës