Mbreti Charles takohet me organizatat humanitare për krizën në Gaza

Mbreti Charles takohet me organizatat humanitare për krizën në Gaza

1698391902_mbre.jpg

Mbreti Charles u takua në Pallatin Buckingham me drejtuesit e shoqatave Ndihma Mjekësore për Palestinezët, Kryqi i Kuq Britanik, Unicef ​​UK dhe Christian Aid për të diskutuar krizën humanitare në Gaza. 

Këtë e raporton The Guardian. Mbreti, i cili është edhe president i Kryqit të Kuq Britanik, foli për "situatën serioze humanitare" në rajon, tha një zëdhënës i Pallatit të Buckingham. 

Kryqi i Kuq Britanik tha se Mbreti kishte bërë një "gjest bujar".


Lajmi kryesor:

Lufta/ Izraeli bombardon Gazan me 100 avionë njëkohësisht! Hamasi përgjigjet me raketa: Tanket kanë hyrë në Rripin! Gaza pa telefon dhe internet (VIDEO)


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Lojërat Olimpike, Edi Rama: Krenar për ekipin shqiptar që do të na përfaqësojë në Paris

Lojërat Olimpike, Edi Rama: Krenar për ekipin shqiptar që do të na përfaqësojë në Paris