Mbyllet seanca për shkarkimin e Metës, Balla: Të respektojmë pavarësinë e vendimmarrjes së Gjykatës Kushtetuese

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, njëkohësisht përfaqësuesi i mazhorancës në Gjykatën Kushtetuese, Taulant Balla pas mbylljes së seancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, tha se duhet të respektohet pavarësia e vendimmarrjes së GJK-së.

‘Kemi detyrimin që është mbyllur procesi i gjykimit. Në duhet të respektojmë pavarësinë e vendimmarrjes së Gjykatës Kushtetuese. Nga momenti i përfundimit të procesit të gjithë kemi detyrimin përfshirë presidentin e Republikës, deri sa GJK brenda afatit 30 ditor të shprehet. Ka qenë një proces shumë i mirë dhe i shëndetshme kushtetuese për cilësinë  e demokracisë në Shqipëri.'- tha Balla.


Lajmi kryesor:

Vendimi brenda 30 ditëve, mbyllet seanca në Kushtetuese për shkarkimin e Metës! Kuvendi: Jo më President si ky! Presidenca: Shpallni nul procedurat


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq