Mbyti me duar krushkën në Berat, zbardhet dëshmia e 58-vjeçarit: Mbarështoi dhitë me cjapin tim dhe nuk më dha paratë! E kapa për fyti se më qëlloi me gurë

Mbyti me duar krushkën në Berat, zbardhet dëshmia e 58-vjeçarit: Mbarështoi dhitë me cjapin tim dhe nuk më dha paratë! E kapa për fyti se më qëlloi me gurë

Autori Fatah Marra

Mund të duket e pabesueshme, por një borxh preh 6 mijë lekësh çoi Fatah Marrën deri në aktin e rëndë të vrasjes së 63-vjeçares Fatime Suli.

Ngjarja e rëndë u regjistrua më 20 janar në fshatin Kozare të Beratit, ku Marra e mbyti me duar 63-vjeçaren e më pas trupin e pajetë e hodhi në një kanal. Në dëshminë e tij në Report Tv, Marra ka deklaruar se viktima i kishte atij një borxh prej 6 mijë lekësh prej kohësh, që nuk ja kishte kthyer akoma.

Ai ka deklaruar se këto para, gruaja ia kishte pasi kishte mbarështuar tufën e saj të dhive me cjapin e tij dhe se nuk i kishte dhënë më pas paratë. Marra ka deklaruar se ka shkuar për t'i kërkuar borxhin, por pasi gruaja ka filluar ti gjuajë me gurë, ai e ka kapur për fyti, duke i marrë jetën.

63-vjeçarja Fatime Suli u gjet e vdekur në një kanal, gjysëm e zhveshur dhe e mbuluar me gjethe. Familjarët e saj e kishin kërkuar prej disa orësh dhe pasi nuk e kishin gjetur kishin njoftuar për ndihmë policinë. Vetëm pas rreth 1 orë kërkimesh, gruaja 63-vjeçe u gjet në një kanal, rreth 1 km larg banesës saj. Viktima Fatime Suli u transportua drejt Morgut të Spitalit Rajonal Berat, ku pas kryerjes së autopsisë mjeko-ligjore, rezultoi se shkaku i vdekjes së 63-vjeçares ishte asfiksimi nga mbytja me duar. Konfirmimi i vrasjes së gruas vuri në lëvizje policinë e Beratit, për të identifikuar dhe arrestuar autorin e kësaj ngjarjeje të rëndë. Pas pyetjes së dëshmitarëve në vendngjarje si dhe vëzhgimit të disa kamerave në bizneset përreth, u bë i mundur arrestimi i autorit të vrasjes, 58-vjeçarit Fetah Marra, që rezulton të jetë komshiu dhe krushku i viktimës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Guru: 24/01/2022 17:36

    Drejte ka pasur krushka,cjapi vajti me gjithe tufen pa paguar asnje lek Ne fakt i zoti cjapit duhet te paguante,por ky cjapi jo vetem nuk pagoi,por dhe e vrau te ndjeren.Keshtu eshte kjo bote,mbizoteron poshtersia

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Humb jetën në moshën 98-vjeçare Presidenti i parë i Republikës italiane Napolitano

Humb jetën në moshën 98-vjeçare Presidenti i parë i Republikës italiane Napolitano