VIDEO/ Mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin! Avokati i tij kërkon të shtrohet në spital psikiatrik

PËRMET- Gjykata e Gjirokastrës dha sot masën e sigurisë 'arrest me burg" për Albi Muhollarin të riu 24-vjeçar i cili akuzohet se mbyti të ëmën me qese plastmasi. 

Gazetari i Report Tv, Piro Nase bën me dije se seanca e sotme është drejtuar nga gjykatësi Gjergji Baçi me prokuroren e përgjithshme, Denisa Plaku. Në fillim kjo e fundit ka paraqitur të gjithë dinamiken e ngjarjes në baze të hulumtimeve të marra prej grupit hetimor ne vendngjarje ku bëjnë fajtor 24 vjecarin studentin ekselent për vrasjen e të ëmës. Provat e shtruara nga prokurorja Plaku kanë zgjatur gati çerek ore. Ndërsa në dëshminë e vetme që ka dhënë Muhollari ka qenë pranimi i krimit. Kaq ka mjaftuar qe gjyqtari Baçi te japë vendimin burg pa afat ndaj studentit ekselent. Avokati i të riut ka kërkuar që të shtrohet në spital psikatrik.

I riu ka hyrë i shoqëruar nga një sërë policësh në ambjentet e gjykatës. Ditën e djeshme, i riu ka qenë në gjendje shoku. 

“Çfarë ishte kjo që bëra”?! Kjo ka qenë fjalia e vetme që ka artikuluar Albi Muhollari teksa shoqërohej në polici për mbytjen e nënës së tijZeniat Muhollari, me qese plastmasi në Përmet mbrëmjen e 3 qershorit 2023. 

24 vjeçari (në foto) ishte kthyer vetëm pak ditë më parë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku kishte përfunduar studimet me rezultate të larta për Inxhinieri Kompjuterike në Dearborn, Michigan, Shtetet e Bashkuara.

Çifti Muhollari dhe djali i tyre kishin rreth 3 ditë që ishin kthyer nga Amerika në Përmet për të kaluar pushimet verore. I biri, 24-vjeçari Albi Muhollari dyshohet se për shkak të gjendjes së tij depresive, mbyti të ëmën me plastmas. Për ngjarjen e rëndë i ati bën fajtor doktorin e spitalit të Përmetit, i cili nuk e mbajti të birin të shtruar aty. Mesa duket, të dy kanë qenë në dijeni të gjendjes shëndetësore të të birit dhe u përpoqën ta ndihmojnë që të kurohej. Megjithatë, duke qenë se doktori nuk e mori përsipër rastin, as policia nuk e merrte dot pasi do duhej firma e mjekut.

Krimi i rëndë në familje ndodhi mbrëmjen e së shtunës, 3 qershor 2023, mes tyre dhe djalit ka pasur një debat që përfundoi në tragjedi.

Në përditësim...  

1685958890_albimuhollari.jpg

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:24
Mbyti nënën e tij me plastmas në Përmet, lihet në burg 24-vjeçari! Albi Muhollari pranon krimin, avokati kërkon të shtrohet në psikiatri

1686040123_albimuhollari.jpg

Gjykata e Gjirokastrës ka lënë në burg Albi Muhollarin të akuzuar për vrasjen e nënës së tij, Zeniat Muhollari 68 vjeç me qese plastmasi. Seanca e sotme është drejtuar nga gjykatësi Gjergji Baçi me prokuroren e përgjithshme, Denisa Plaku. Avokati i të riut ka kërkuar që të shtrohet në spital psikatrik.

Ne fillim kjo e fundit ka paraqitur të gjithë dinamiken e ngjarjes në baze të hulumtimeve të marra prej grupit hetimor ne vendngjarje ku bejnë fajtor 24 vjecarin studentin ekselent per vrasjen e të ëmës. Provat e shtruara nga prokurorja Plaku kanë zgjatur gati çerek ore. Ndërsa ne dëshminë e vetme që ka dhënë Muhollari ka qene pranimi i krimit. Kaq ka mjaftuar qe gjyqtari Baçi te japë vendimin burg pa afat ndaj studentit ekselent.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar