Zgjedhjet e brendshme, PS mbledh Asamblenë më 11 qershor

Zgjedhjet e brendshme, PS mbledh Asamblenë më 11 qershor

Edi Rama

Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë Kombëtare më datë 11 qershor. Takimi i radhës mes socialistëve do të mbahet online, ku është parashikuar fjala e kryesocialistit Edi Rama, njëherazi edhe kryeministër i vendit. Ndërsa sekretari i Përgjithshëm i PS, Bledi Klosi do të raportojë mbi ecurinë e zgjedhjeve të brendshme në parti.

Kjo është Asambleja e katërt që do të mbahet brenda këtij viti, në funksion të riorganizimit dhe energjizimit të Partisë Socialiste.

‘Datë 11.06.2024, ora 17.00, zhvillohet online mbledhja e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste me këtë rend dite:

1.Fjala e Kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama.

2. Mbi ecurinë e procesit të zgjedhjeve të përgjithshme në parti, Blendi Klosi.’- njofton PS.

Në korrik pritet të mbahet edhe Kongresi i Partisë Socialiste.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Reforma Zgjedhore, Mediu: Proces i dështuar, nuk garanton zgjedhje të lira dhe të ndershme

Reforma Zgjedhore, Mediu: Proces i dështuar, nuk garanton zgjedhje të lira dhe të ndershme