Me armë zjarri pa leje, arrestohen 2 të rinjtë në Tiranë, një nën hetim! Sekuestrohen 2 pistoleta e një kallashnikov (VIDEO)

TIRANË- Dy të rinj kanë rënë në pranga, ndërsa një tjetër është vënë nën hetim pasi mbanin armë zjarri pa leje. Konkretisht janë arrestuar Enea Shima, 19 vjeç dhe Edison Manaj, 26 vjeç.

Policia ka ushtruar kontroll në banesën e 26-vjeçarit dhe ka gjetur një armë zjarri pistoletë, një armë zjarri kallashnikov, krehra me municion luftarak dhe një palë dylbi.

Ndërkohë, gjatë kontrollit fizik që i ushtruar 19-vjeçarit, u kap me një armë zjarri pistoletë me krehër dhe municion luftarak dhe një sasi lënde narkotike cannabis sativa. Drejtuesi i mjetit me të cilin po udhëtonte 19-vjeçari është vënë nën hetim. Ndaj Ergys Hidrit rëndon akuza për ‘moskallëzim krimi’.

Armët që posedonin të rinjtë janë sekuestruar, ndërsa ndaj 26-vjeçarit, Edison Manajt rëndon akuza për veprën penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit". Ndaj Shimës, rëndon akuza për veprën penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit" dhe "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve.

SI.E./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje