Me drogë dhe para në makinë, arrestohet çifti i shqiptarëve në Itali (Emrat)

Foto Ilustruese

ITALI- Një çift shqiptarësh janë arrestuar nga policia italiane pasi gjatë kontrolli në makinën e tyre është gjetur drogë dhe para.

Bëhet fjalë për Aleksandër Zhava dhe Lisa Zille, të cilët në momentin kur policia i kërkoi të ndalonin ata u shprehën të frikësuar.

Dyshimet e policisë ishin të sakta, në makinën dhe në banesën e shqiptarëve në Porcia u gjet kokainë, marijuanë, ekstazi dhe një sasi e konsiderueshme parash.

Zhava, 29 vjeç dhe Zille 24 vjeç, pritet të dalin para trupës gjykuese për masën e dënimit ndaj tyre. Në një prononcim për mediat, avokati i tyre mbrojtës u shpreh se droga që iu gjet shqiptarëve ishte brenda limiteve të konsumit personal.

  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shqipëri-Kosovë ngrenë Sekretariat të përbashkët për realizimin e marrëveshjeve mes tyre! Ambasada të përbashkëta në Afrikë dhe Azi