Me dyfishin e shpejtësisë së lejuar, ish-zyrtarit të lartë të BE i pezullohet përkohësisht patenta

Me dyfishin e shpejtësisë së lejuar, ish-zyrtarit të lartë të BE i pezullohet përkohësisht patenta

Donald Tusk

Policia polake i pezulloi përkohësisht lejen e drejtimit ish-zyrtarit të lartë të Bashkimit Evropian, Donald Tusk dhe e gjobiti për tejkalim shpejtësie.

Tusk, 64 vjeç, i cili tani është kreu i partisë kryesore opozitare të Polonisë, Platforma Qytetare reagoi në Twitter, ku shkruan se masa e marrë ndaj tij ishte e drejtë dhe se e pranonte.

Atij do t’i pezullohet patenta për tre muaj dhe do ti hiqen edhe 10 pikë, nga 24 që lejohet në total, si dhe i është vendosur gjobë për tejkalim shpejtësie.

Ai u kap teksa po i jepte makinës me 100 km/h, ndërkohë që limit ishte 50 km/h.

"Kur shkelje te rregullave të qarkullimit rrugor, ka dënim me pezullim të lejes së drejtimit 3 muaj plus heqje 10 pikësh dhe gjobë. Të përshtatshme. E pranova pa diskutim", shkruan ai.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

E djathta përmbys e Foltores

E djathta përmbys e Foltores