Me fotot nga fëmijëria dhe fjalët e ëmbla Dua uron nënën e saj për ditëlindje: Je gruaja më e fortë që njoh, nuk do të isha kjo që jam sot pa ty

Këngëtarja, Dua Lipa dhe nëna e saj

Këngëtarja, Dua Lipa dhe nëna e saj

Me fotot nga fëmijëria, fjalët më të ëmbla dhe dedikimin plot dashuri, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka uruar nënën e sa për ditëlindje.

“Ti je gruaja më e fortë që njoh, me zemrën më të madhe në botë”, shkruan Dua në dedikimin e saj, duke theksuar se nuk do të ishte kurrë kjo që është sot pa atë... nënën e saj.

Këngëtarja e ka falënderuar atë edhe për të gjitha sakrificat që ka bërë për atë, duke i shprehur në fund dashurinë e saj pa kushte.

“Mami! Gëzuar ditëlindjen. Ti je gruaja më e fortë që njoh me zemrën më të madhe në botë. Thjesht duke parë, njeriun që ti je, mbushur me dashuri, kujdesin, mirësinë dhe ndjeshmërinë tende teksa po rritesha me ka bërë këtë që jam sot. Faleminderit për çdo sakrificë që ke bërë për ne. Faleminderit për çdo sakrificë që ke bërë për ne. Unë nuk do të isha “unë” pa ty. Të dua dhe shpresoj të kesh ditën më të mirë.”, shkruan Dua në postimin e saj në rrjetin social Instagram.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

34-vjeçari vdiq në punë, gjykata liron inxhinierin, avokati: Nuk punonte fare në kompaninë ‘Erald Conctruction’