'Më futi thonjtë në grykë', pas akuzave të Laert Vasilit merret në pyetje Robert Budina: Të hapen kamerat e Ministrisë së Brendshme

'Më futi thonjtë në grykë', pas akuzave të Laert Vasilit merret në pyetje Robert Budina: Të hapen kamerat e Ministrisë së Brendshme

Robert Budina

TIRANE- Regjisori i njohur Robert Budina është marrë në pyetje pas akuzave të aktorit Laert Vasili se është dhunuar prej tij dhe disa aktorëve të tjerë jashtë dyerve të Teatrit Kombëtar. Jashtë dyerve të komisariatit Budina ka mohuar akuzat e aktorit, duke thënë se nuk ka pasur dhunë por vetëm shtyrje, ndërsa e akuzon atë se ka grisur posterat e Avni Delvinës. Regjisori ka kërkuar hapjen e kamerave të sigurisë së Ministrisë së Brendshme për të vërtetuar apo rrëzuar akuzat e aktorit.

“Sapo kishim dhënë një shfaqje me trupën austriake dhe po përcillnim trupën austriake, kur u lajmërova se personi në fjalë grisi parullën tek teatri. Kur shkova, gjeta disa njerëz që konfliktoheshin me aktorin dhe u përpoqa t'i ndaj. Nuk ka pasur dhunë, por vetëm shtyrje. Ai ka pretendimet e veta. Ne duam provat dhe dëshmitë.

Ai ka grisur posterat e Avni Delvinës, por lufta jonë nuk është personale siç e paraqet Vasili, është luftë konceptesh. Ai s’ka forcë për ta dëmtuar kauzën tonë. Dhe sa i përket provave le të hapen kamerat e sigurisë së Ministrisë së Brendshme”, tha Budina.

Aktori Laert Vasili bëri një postim pas ngjarjes, ku i quajti aktorët e Teatrit Kombëtar, duke akuzuar Robert Budinën se 'i ka futur thonjtë në grykë'. 'Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit' mohoi sulmin fizik ndaj tij, duke deklaruar se e kanë mbajtur me forcë për t'ia dorëzuar autoriteteve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak