Me kryqin e flamurit britanik në faqe dhe një buzëqeshje, Dua Lipa priti fitoren e Anglisë për finalen e madhe: Po vjen në shtëpi

Dua Lipa

E veshur kuq e bardhë, me kryqin e flamurit britanik në faqe dhe me një buzëqeshje në fytyrë, këngëtarja shqiptare Dua Lipa priti kështu kualifikimin e Anglisë në finalen e “Evropianit 2020”.

Përmes rrjetit të saj social Instagram, Dua ka publikuar momente nga mbrëmja e djeshme kur ka shijuar ndeshjen e futbollit me miqtë e saj.

“Po vjen në shtëpi”, shkruan këngëtarja krah fotos së postuar, duke përsëritur sloganin e Britanisë që nënkupton se fitorja do t’i rikthehet britanikëve, aty ku mendohet se ka lindur futbolli.

Ndeshja e djeshme, mes Anglisë dhe Danimarkës përfundoi 2 me 1. Në këtë mënyrë më 11 korrik, ditën e diel, do të “ndeshen”, për finalen e “Evropianit” Anglisë dhe Italia.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Reshje të dendura shiu në të gjithë vendin, Policia apel shoferëve: Tregoni kujdes, lëvizni me shpejtësi të ulët