Me pasoja të rënda nga COVID-19, nëna e re lind foshnjën dhe kthehet në shtëpi pas terapisë intensive, Manastirliu: Krenare për mjekët dhe infermierët

Me pasoja të rënda nga COVID-19, nëna e re lind foshnjën dhe kthehet në shtëpi pas terapisë intensive, Manastirliu: Krenare për mjekët dhe infermierët

Momenti i lindjes së foshnjes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu mëngjesin e sotëm përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, ka publikuar lajmin e mirë, se një nënë e re nga Kukësi me COVID, e cila pavarësisht vështirësive dhe komplikacioneve ia doli mbanë të sjelli në jetë një foshnje të shëndetshme.

Manastirliu shkruan se kjo “fitore” është falë profesionalizmit të mjekëve të spitalit “Shefqet Ndroqi” dhe maternitetit “Koço Gliozheni”, të cilët bënë të pamundurën që Besmira dhe vajza e saj e porsalindur, pas dy javësh të vështira në terapi intensive, të kthehen shëndosh e mirë në shtëpi.

“Krenare për mjekët dhe infermierët.”, shkruan ministrja e Shëndetësisë në fund.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve