Me sinjal të kuq në Interpol, arrestohet në Kolumbi shqiptari me nofkën ‘Gucci’! E identifikuan nga tatuazhi (Emri)

Me sinjal të kuq në Interpol, arrestohet në Kolumbi shqiptari me nofkën ‘Gucci’! E identifikuan nga tatuazhi (Emri)

Deniz Klironomi

Një prej personazheve më të kërkuar të botës së krimit në Europë është arrestuar në Kolumbi.  Ai është identifikuar si Deniz Klironomi, i njohur me nofkën ‘Gucci’ dhe rezulton të jetë pjesë e grupit 'Los Pachenca', i cili merret me trafik droge, emigrantësh dhe armësh.

Klironomi, shqiptar nga Durrësi, ishte me sinjal të kuq nga Interpoli. Që në fund të vitit 2020, hetuesit nga policia e Dijin morën informacione se një trafikant droge kishte mbërritur në gjirin verior të Kolumbisë.

Në skuadër speciale me hetues nisën menjëherë punë për të gjurmuar hapat e tij, por sa herë që binin në gjurmët e tij, ai zhdukej sepse ndërronte thuajse çdo muaj vendndodhjen.  Kjo zgjati për 7 muaj derisa policia arriti në një apartament në Barranqiulla ku jetonte shqiptari.

Për një javë, 45-vjeçari nuk doli as nga dritarja derisa efektivët ia dolën që të marrin një fotografi të një tatuazhi në krahun e tij të majtë dhe të arrinin ta identifikonin. Por kur u fotografua, sipas hetuesve të Dijin, kërcënoi policët duke i thënë që diçka mund t’i ndodhë atyre që tentojnë ta ekstradojnë. Sipas mediave të huaja, ai porositi njerëzit e tij në Rumani dhe Shqipëri dhe kishte paguar para që të mos e ekstradonin.

Në vitin 2019, Deniz Klironomi ishte në listën që publikoi policia e Shtetit me 24 të kërkuar, pjesa më e madhe për vrasje.

Deniz Klironomi në listën e të kërkuarve në vitin 2019
 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:35
VIDEO/ Momenti i arrestimit të 'Gucci-t' shqiptar në Kolumbi, me kokën lart del me pranga nga shtëpia

1664177731_Screenshot2.jpg

Ky është momenti i arrestimit të Deniz Klironomit, i njohur me nofkën 'Gucci'. Ai u vu në pranga në Kolumbi pasi kërkohej nga Interpoli për trafik droge. Në pamje duket se del me kokën lart nga banesa ku po qëndronte në Barranquilla.

Ora 09:25
FOTO/ Tatuazhi në krahun e majtë nxorri zbuluar 'Gucci-n' shqiptar, u arrestua pasi u fotografua në ballkonin e shtëpisë

1664177388_23.JPG

Shqiptari me nofkën 'Gucci', i identifikuar si Deniz Klironomi u arrestua në Kolumbi pasi ishte i kërkuar për trafik droge. Policia arriti ta vërë në pranga vetëm pasi u fotografua në ballkonin e banesës ku qëndronte. Tatuazhi që kishte në krahun e majtë e bëri më të lehtë punën e policisë për të bërë identifikimin e tij.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Or tej: 26/09/2022 09:26

  Nuk e kuptoj pse tregojne arsyen se nga u kap ky. Do fillojne te heqin tatuazhet tani.

  Përgjigju
  • Ehuuu: 26/09/2022 09:44

   Po dhe kur thone u kap, dhe doli nga shpia koke lart

 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

IGMF: Të burgosurit politikë në Bjellorusi janë në gjendje shumë të rëndë

IGMF: Të burgosurit politikë në Bjellorusi janë në gjendje shumë të rëndë