Me zërin që i dridhej, Inva Mula: Rroftë Avni Mula, rroftë arti shqiptar

Sopranoja e njohur Inva Mula e përlotur dhe me zërin e dridhur ka folur shumë shkurt në ceremoninë e të atit, kompozitorit te njohur Avni Muli i cili ndërroi jetë një natë më parë. “Këtu filloi arti i lirisë. Rroftë arti, rroftë Avni Mula, rroftë arti shqiptar”, u shpreh Inva Mula.


Lajmi kryesor:

Përcillet me duartrokitje në banesën e fundit kolosi i muzikës, Avni Mula! Margariti: E trishtë që s'u ndamë dot siç e meritonte! Basha: Dhimbje e madhe (VIDEO)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në zgjedhjet e 25 prillit PD dhe LSI duhet të garojnë bashkë apo të ndara?×

Lajmi i fundit

John

U plagos me plumb në gjoks në Lezhë, del fotoja e biznesmenit Aleksandër Deda